Tyflopedické služby

Projekt „Poskytování tyflopedických služeb a metodické pomoci na podporu integrace zrakově postižených žáků v oblasti středního školství“.

Jsme speciální střední škola, která je vybavena speciální technikou a pomůckami potřebnou pro vzdělávání ZP žáků. Naši učitelé jsou převážně speciální pedagogové-tyflopedi, mnozí s dlouholetými zkušenostmi práce se zrakově postiženými žáky a s ochotou podělit se o ně. Výuka zrakově postižených žáků na běžné střední škole je náročná nejen po obsahové stránce, ale navíc také z hlediska speciálně pedagogického přístupu. Naši učitelé matematiky, fyziky, chemie, informatiky a dalších předmětů jsou připraveni kolegům na běžné škole předat své poznatky s výukou nevidomých a slabozrakých studentů (možnosti využití kompezačních a reedukačních metod u konkrétního učiva, návody na vytváření haptického názoru, vhodné a nevhodné postupy, speciální metodiky atd.). 

Tyflopedické služby škola nabízí zejména pedagogické veřejnosti, integrovaným zrakově postiženým žákům ve středních školách a jejich rodičům. Bližší informace o projektu a službách získáte ZDE a ukázku speciálních pomůcek a techniky ZDE

Informace o dosavadním průběhu projektu získáte ZDE

GDPR